Historie klubu

Když se v roce 1967 sešlo pár nadšenců s nápadem založit v Sousedovicích fotbalový oddíl, mnoho lidí jim nevěřilo, a přesto za vydatné pomoci JZD bylo v létě tohoto roku připraveno hřiště a sehráno první historické přátelské utkání Sousedovice – Úlehle. V následujícím roce byl oddíl oficiálně založen a přihlášen do okresní soutěže. Po dlouhá léta pak družstvo mužů střídavě hrálo v okresním přeboru a okresní soutěži a podle věkové struktury místní mládeže byly připravovány žákovské nebo dorostenecké týmy.

Zásadní změny v naší činnosti se odehrávají ve druhé polovině devadesátých let, kdy představitelé Obce Sousedovice přijali návrh vedení klubu a z důvodu nevyhovujících podmínek rozhodli o výstavbě nového sportovního areálu. Toto rozhodnutí bylo významným mezníkem pro příchod hlavního sponzora v podobě místní firmy MBM WESTRA a z toho plynoucí změny názvu TJ Sousedovice na FC WESTRA Sousedovice v roce 1998.

Družstvo mužů v období realizace stavby nacházelo útočiště na stadionu ve Strakonicích a přes ztrátu domácího prostředí po postupu z  III.třídy a tříletém zdařilém působení v okresním přeboru zaznamenává úspěch, který nemá v historii sousedovického fotbalu obdoby a tím je postup do I.B třídy v sezóně 1998/1999 a zdárné absolvování prvního ročníku této soutěže.

Dnes po letech snažení můžeme konstatovat, že se podařilo vybudovat jednak krásnou plochu fotbalového hřiště, jednak víceúčelový objekt, který vedle svého hlavního účelu sloužit jako kabiny pro fotbalisty je využíván občany Sousedovic při dalších nejrůznějších příležitostech.

V souvislosti s uvedením do provozu nového sportovního areálu se nám otevřeli nové možnosti pro obnovení práce s místní mládeží. Dnes máme v Sousedovicích A mužstvo mužů, které dlouhodobě hraje stabilně I.B třídu. Výjimkou byla pouze smolná sezóna 2007/2008, kdy mužstvo na rok sestoupilo do okresního přeboru, který ovšem s přehledem v následující sezoně vyhrálo. Po několikaleté odmlce se v roce 2009 dalo dohromady opět i B mužstvo mužů, které začalo hrát ve IV. třídě, kterou v sezóně 2010/2011 vyhrálo a nyní působí ve III. třídě. Ve spojení s oddílem TJ Čestice působí v okresní soutěži starší přípravka, v okresní soutěži působí také mužstvo mladších žáků.